Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

ORZINGROSZEK

offlineorzingroszek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GROSZEK w IGN Projekt
143771 odwiedzin | wpisów: 69, komentarzy: 158, obserwuje: 17

Skrzyneczka na prąd uzbrojona

autor: orzingroszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wczoraj mój fachowiec od elektryki uzbroił moją magiczną skrzynkę. Jeszcze tylko wystarczy poczekać na ludzi z elektrowni, którzy po odbiorze instalacji zamontują licznik i będzie można korzystać z prądu. Już teraz mogę podsumować koszt przyłącza prądowego, które w moimi przypadku wynoszą 2,5 tyś zł (wszystkie opłaty w elektrowni, kable,urządzenia w rozdzielni, praca elektryka).

mojabudowa.pl - blog budowlany

W dalszym ciągu trwa zasypywanie fundamentów. Ogólnie z tym etapem nie spieszymy się gdyż i tak czekamy na przyłączenie wody a nasz murarz umówiony jest dopiero po 15 kwietnia.

Ale piachu jest już tyle ile potrzeba, jedynie trzeba go  dosypać w niektóre miejsca. Koszty zasypania piachem wyniosły mnie 1200 zł.  4 wywrotki po 300 zł każda  -  część piachu pochodziała z wykopu pod fundamenty.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany

 


Wycena blachy

autor: orzingroszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Niedawno otrzymaliśmy trzy wyceny blachy na dach. Rozbieżności w wyliczaniu są zaskakujące. Jednemu przedstawicielowi wychodzi, że potrzeba 11 opakowań wkrętów a drugiemu że 15. Przy tej samej efektywnej powierzchni krycia blachy jeden twierdzi iż musi być 340 m2 blachy a drugi wyliczył aż 399 m2. Ręce opadają.

Nadmieniam, iż nasz dach nie jest formą standardową z projektu lecz jest powiększony o kilkadziesiąt m2.

 Do poniższych obliczeń przyjąłem średnie założenie, że wyjdzie ok. 370 m2 blachy, cena okien dachowych u każdego z przedstawicieli jest taka sama oraz, że na skręcenie tego wszystkiego potrzeba 13 opakowań wkrętów. Wszystko to z uwagi, że przedstawiciel jest wstanie zrobić wszystko aby zarobić parę złotych więcej. Jeden dorzuca do wyceny trochę więcej wkrętów, drugi mówi, że potrzeba więcej blachy. To tak jak z drewnem. Na jednym tartaku za drewno na więźbę wyszła im cena prawie dwa razy większa niż na drugim. Jak się potem dowiedziałem, ten pierwszy tartak nie robi krokwi np. 7,50 m tylko 8 m. A potem można sobie tym naddatkiem palić w kominku. A myślałem, że klient nasz pan. 

            I na pierwszym tartaku wyszła kwota ok. 14 tyś za drewno z impregnacją zanurzeniową. Drugi tartak za  drewno ale już o żądanych wymiarach (bez impregnacji) zażądał ok. 7500 zł.   Właściciel powiedział iż on nie impregnuje. Stwierdził, że jak sobie sam pomaluje to będę pewny dobrze wykonanej roboty. O tym, że niektóre nieuczciwe tartaki malują drewno wodą z barwnikiem też wspomniał.

Powracając do meritum sprawy. Z tych trzech wycen wybrałem tylko dwie najbardziej mi odpowiadające.

            Pierwsza wycena:

Blachodachówka Kingas 35 MAT THYSSEN KRUPP 15 lat gwarancji

 

Materiał

Ilość

Cena

Razem

Blachodachówka

370 m2

23,5 zł/m2

8695 zł

Blacha płaska

20 arkuszy

60 zł/ark

1200 zł

Wkręty farmerskie

13 opakowań

50 zł/op.

650 zł

Gąsior mały

32 szt.

35 zł/szt.

1120 zł

Uszczelka klin

160 szt.

3 zł/szt.

36 zł

Rynny metalowe

 

 

4035,81 zł/ komplet

Okno dachowe Fakro® ETPV wraz z kołnierzem

6 szt.

1292 zł/szt.

7752 zł

Silikon dekarski

2 szt.

18 zł/szt

36 zł

 

 

 

23524,81 zł

 

            Druga wycena:

Blachodachówka Hestia PRELAQ NOVA 30 lat gwarancji

 

Materiał

Ilość

Cena

Razem

Blachodachówka

370 m2

32 zł/m2

11840 zł

Blacha płaska

20 arkuszy

80 zł/ark

1600 zł

Wkręty farmerskie

13 opakowań

50 zł/op.

650 zł

Gąsior mały

32 szt.

45 zł/szt.

1440 zł

Uszczelka klin

160 szt.

3 zł/szt.

36 zł

Rynny metalowe

 

 

4035,81 zł/ komplet

Okno dachowe Fakro® ETPV wraz z kołnierzem

6 szt.

1292 zł/szt.

7752 zł

Silikon dekarski

2 szt.

18 zł/szt

36 zł

 

 

 

27353,81 zł

 

            Być może powyżej nie jest wszystko wyszczególnione, ale światłym znawcą akurat tego zagadnienia nie jestem. Wyceny oparte jedynie na ofertach przedstawicieli. Jeśli ktoś już podobne zagadnienie przerabiał lub dopiero będzie, to zapraszam do dyskusji. Może ktoś jest znawcą od pokryć dachówką – każda wypowiedź mile widziana. Nawet ta krytyczna :).

Posiadam jeszcze wycenę dachówki betonowej firmy Euronit profil S podstawowa cena za szt 2,55 - ilość szt 2400. Ale na kartce facet zrobił taki mentlik, że ja sam już nie wiem co jest od czego. Gość zmiksował ofertę blachy i dachówki na jednej kartce nie oddzielając artykułów od siebie. To i tak łaskawie jeszcze zrobił wydruk. Oświadczył, że cena blachy wyjdzie 2 tyś/zł więcej niż za dachówkę. Ale ogólnie jeśli miał bym brać to dachówkę ale angobowaną  i być może innego producenta., bo ta zwykła co była na wystawce odstraszała już samym wyglądem. Cena za tą dachówkę wraz z rynnami metalowymi i oknami wyniosła ok. 22 tyś/zł. Facet trochę oszalał. Jeśli ktoś robił szczegółową wycenę dachówki to poroszę o ewentualne namiary, ceny albo niech wrzuci jakiś opis co i jak. Nad dachówka też się zastanawiam ale dokładnych wycen u innych przedstawicieli jeszcze nie robiłem.

Serdecznie pozdrawiam.


Komentarze (6)
autor:groszek.dorotki dodano: 2009-03-27 | 12:34:52
Wielkie dzięki na info

A ja myślałam że tylko ja mam z tym problem. Wszędzie trzeba sie pilnować i dopytywać o szczegóły. Już wiem, że lepiej zadać nawet najgłupsze pytanie niż później płacić za swoją naiwność.
W sobotę dam dach do wyceny kuzynowi męża i zobaczymy co mi powie.

Pozdrawiam
Tytuł: Kinga 35 MAT THYSSEN KRUPP
autor:groszek.dorotki dodano: 2009-03-27 | 12:37:03
Nie widziałam jeszcze tej blachy. Zaraz sobie zobaczę w necie co to jest
autor:zlati dodano: 2009-03-27 | 12:53:02
Własnie przerabiam podobny temat z tym że kupuje dachówkę ceramiczną w ofertach jest kompletny bajzel. W końcu sie wnerwiliśmy i zrobiliśmy tak:
Dekarz rozpisal szczegółowo co jest mu potrzebne do pokrycia dachu, wklepaliśmy to do komputera i jeżdziliśmy po składach przedtawiając tą listę - tylko w ten sposób można porównać oferty cenowe. Druga sprawa składy budowlane kręcą niezłe lody z cenami za tzw. pierdółki, np. klin uszczelniający, spinki do dachówki, czy wróblówki są u nich 3-4 razy droższe niż np. na allegro. Także spokojnie daruj sobie te elementy w kosztorysie i kupuj na własną rekę.
No i podstawowa sprawa negocjować, negocjować i jeszcze raz negocjować :) No pytania sprzedawców na kiedy potrzebne odpowiadać "nie spieszy nam się". Po wycenie i negocjacjach poinformować, że jeszcze się będziesz rozglądać w innych firmach, składom naprawdę zależy obecnie na kasie klienta - dzwonią sami, proszą żeby przyjechać itp. itd. Także z dachem spokojnie bez pośpiechu
autor:groszek.dorotki dodano: 2009-03-27 | 13:56:53
Bajzel to mało powiedziane:) ja zamiast pracować od tygodnia siedzę w necie albo na telefonie i przeszukuję oferty:)
Dziś postanowiłam sama sobie zrobić wycenę dachu wg. danych z kosztorysu dołączonego do projektu. Zapytalam o cenę konkretnych elementów na składach i teraz porównuję. W projekcie jest dachówka Brass, która coraz bardziej mi się podoba. Zobaczymy co mi wyjdzie. Byłoby mi łatwiej, o wiele łatwiej, gdybym wiedziała co ma być ostatecznie na moich dachu i kto ma go zrobić
Tytuł: nazewnictwo
autor:orzingroszek dodano: 2009-03-27 | 15:56:11
Jeśli chodzi o blachy to zdaje mi się już, że widziałem te same wzory różnych producentów pod innymi nazwami. Oszaleć można. Musze dać małe sprostowanie: przy nazwie blachy z ThyssenKrupp zabrakło na końcu literki "s". Blacha nazywa sie Kingas.
Tytuł: Dach
autor:Kamien dodano: 2009-03-29 | 19:45:27
Jak patrzę na Twoje wyceny dachu, to mam wrażenie, że chyba nie odliczyli jakiegoś dużego rabatu, bo cena jest dużo wyższa niż moja wycena dachu z ceramiki też oczywiście na "groszka". A więźba jeśli jest robiona w dobrej firmie z drewna suchego, może kosztować ok. 14tyś. wszyscy co robią taniej, robią z drewna mokrego - jest taniej - ale czy warto...Jednak dach nie wymienia się co parę lat. Ja za więźbę płacę ok. 15tyś z elementami łączenia i podbitką

Skrzynka prądowa Hand Made

autor: orzingroszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Idąc za pomysłem mojego elektryka - de facto pracownika Zakładu Energetycznego - zrobiłem swoją skrzynkę prądową :-). Zadaptowałem starą skrzynkę, która służyła już jako rozdzielnia zasialająca maszyny przez ok. 15 lat w domu teściów.  Z racji, że od kilku lat nie pełniła swojej dawniejszej funkcji, zaopiekowałem sie nią. Mały tuning i już może wiernie służyć swojemu nowemu właścicielowi. Poniesiony koszt to 6 godzinek pracy. Co prawda nie posiada w środku jeszcze gniazd przyłączeniowych ale całość nie powinna wynieść więcej niż 200 zł.

 

Przed:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Po renowacji:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

 

 


Komentarze (2)
autor:virion dodano: 2009-03-16 | 22:17:58
no proszę, Pan Złota Rączka! żeby to mój mąż taki zdolny był :)
Tytuł: prośba o szczegóły dot. pokrycia dachu
autor:groszek.dorotki dodano: 2009-03-24 | 19:06:15
Baaardzo, baaardzo proszę o szczegółową wycenę dachu z blachy. Ile metrów blachy, ile gąsiorów, jakie rynny itd.
Z góry dziękuję:)

Prąd coraz bliżej

autor: orzingroszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dzisiaj położyliśmy przewód, który będzie przesyłał prąd do naszego Groszka. Przewód YKY 5x10 - 34 metry + niebieska folia znacznikowa łącznie kosztowały 573 złote. Głebokość położenia kabla to 80 cm.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Najgorzej było przekopać się pod fundamentem. Była tez opcja przewiercenia dziury przez fundament ale ta odpadła w przedbiegach. Ale dla upartego nic trudnego. Tu już głebokość 140 cm.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (2)
autor:Monika dodano: 2009-03-15 | 11:32:21
YKY to kabel a nie przewód (YDY) hi hi i całe sczeście że nie przewód :) życzę powodzenia przed wami piękny etap budowy wszystko rośne jak na drozdzach :-)
Tytuł: fakt
autor:orzingroszek dodano: 2009-03-15 | 20:49:13
To prawda, przyznaje Ci pełną rację Moniko.
YKY to kabel a nie przewód - mój błąd :-).
Pozdrawiam.