Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

ORZINGROSZEK

offlineorzingroszek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GROSZEK w IGN Projekt
143770 odwiedzin | wpisów: 69, komentarzy: 158, obserwuje: 17

Łuk triumfalny

autor: orzingroszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dzisiaj nasz fachowiec wykonał łuk nad garażem. Teraz już wiem jak zgiąć deskę w łuk tak by nie pękła. Porobione są nacięcia na ok 1/3 grubości deski w odstępach coś ok. nie więcej niż 10 cm. Po takim zabiegu deska poddaje się wyginaniu jak gałązka. Mamy pomontowane już wszystkie nadproża nad oknami i drzwiami. Nadproża są z firmy Laier typu: STRONG N-115x71.

Znalazłem ciekawy opis tego typu nadproży:

Nadproża zespolone z belkami sprężonymi typu LEIER STRONG N-115x71 są elementami zamykającymi otwory okienne i drzwiowe w konstrukcjach ściennych ceramicznych o różnych grubościach i przeznaczeniu. Składają się z trzech elementów które wzajemnie ze sobą współpracują:
a) prefabrykowanych belek sprężonych LEIER STRONG N-115x71
b) nadbudowy belek w postaci nadmurówki lub nadbetonu
c) żelbetowego wieńca stropowego

Prefabrykowane belki sprężone umieszczane są bezpośrednio nad otworami i stanowią rozciąganą część całego nadproża. Składają się z ceramicznych kształtek korytkowych, drutów sprężających oraz betonu. Wymiary takiego elementu wynoszą: b x h = 11,5cm x 7,1cm. Idea sprężenia polega na wstępnym naciągnięciu drutów dużą siłą, która po związaniu betonu w kształtce, zostaje zwolniona i przekazana bezpośrednio w belkę. Siła ta sprawia że belka ma większą nośność niż zbrojona tradycyjnie prętami bez sprężenia.

 Teraz kilka zdjeć:

Poniżej wygląd zastosowanych nadproży: zdjęcie zapożyczone od producenta.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Jeszcze tylko mała kosmetyka i będziemy przygotowywać się do szalowania i zbrojenia stropu. Pogoda jak na razie nas nie rozpieszcza i od jakiegoś czasu co kilka godzin pada deszcz. Ale murarz zawsze to kwituje zdaniem: "Panie, to jak by pieniądze leciały z nieba". Ma chłop racje. Jak będzie susza i nieurodzaj to odbije się to nam na kieszeni.

 


Tydzień trzeci - prace postępują

autor: orzingroszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Powoli murarz kończy wyciąganie murów do góry. Wczoraj zabrał się za montowanie nadproży. W międzyczasie przyjechały na budowę stęple oraz deski na szalunek. Dzisiaj ma przyjechać resztę zamówionej stali na strop i wieniec. Pogoda w lekką kratkę ale moi murarze nie poddają się i skutecznie działają.

A oto efekty ich poczynań:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Dokonalismy dalszych modyfikacji Groszka. Poszerzyliśmy otwór na drzwi tarasowe i zlikwidowaliśmy łuk nad nimi. Nie odpowiadał nam sposób otwierania tych drzwi jaki zaproponowali nam przy ich wyborze. Teraz drzwi tarasowe otwierać sie będą z prawej strony na szerokośc 80 cm a druga strona będzie z tzw. ruchomym słupkiem i wrazie potrzeby drzwi będą otwierane na całą dostepną szerokość. Obecnie otwór ma szerokość 245 cm. Wysokość bez zmian. Likwidacji uległy też luksfery w garażu, zamiast tego będą normalne okna.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

 

 

 

 


Komentarze (4)
autor:groooszek.mojabudowa dodano: 2009-05-29 | 23:40:21
widzę, że groszek przypomina już groszka:) Super!! Oby tak dalej? Ps tak z ciekawości- jaką macie dużą działkę?
Tytuł: do groooszek
autor:orzingroszek dodano: 2009-05-30 | 11:26:01
Tak, już przypomina to Groszka. Działkę mamy o powierzchni 1093 m2.
autor:Mary_Lu dodano: 2009-08-07 | 14:58:34
żałuję że zrezygnowaliście z luksferów, ja też mam je w głowie na razie i dobrze byłoby je zobaczyć na żywo:)
Uważam że w sumie w garażu nie potrzebne jest okno i luksfery wystarczą,ale garaż akurat będzie miejscem w którym mąż będzie często przebywał, więc nie do końca mam prawo głosu:))
Tytuł: Luksfery
autor:orzingroszek dodano: 2009-08-09 | 01:16:07
Mary_Lu, luksfery chodziły mi po głowie do samego końca. Nad wyborem okien głównie przeważyła ich funkcjonalność i prostota montażu. Okno można otworzyć i zrobią je na wymiar jaki się tylko zamarzy. Nie kwestionuje elementu estetycznego bo widziałem już luksfery w garażu u znajomych i wyglądają ekstra. Pozdrawiam

Dzień piąty murowania

autor: orzingroszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Tak właśnie wyglądają mury po piątym dniu murowania przez dwóch ludzi. Pogoda była dla nas jak na razie łaskawa chociaż nie obyło się bez małego dwugodzinnego przestoju z powodu deszczu i zmartwienia czy uda się prace kontynuować. Ale już dzisiaj świeci słońce i miejmy nadzieję, że jutro będzie tak samo.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany


Mury - dzień drugi

autor: orzingroszek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A tak wygląda nasza budowa po drugim dniu. Pomimo iż murarz nie spieszy się dokładnie wykonując swoją pracę mury rosną w zadowalającym tempie. Rano kiedy mnie jeszcze nie było na budowie do mojego murarza przyszła sąsiadka budująca dom kilka działek dalej i nagabywała go czy by nie przyszedł do niej. Problem jej polegał na tym, że wygoniła swoich fachowców bo nie umieli zrobić wykusza. Tzn zrobili go - ale wedłu relacji sąsiadki wygładał jak sto nieszczęść. Sąsiedzi zdenerwowani rozebrali go sami. Faktycznie gdy przejeżdzałem obok ich działki wyglądało to nieciekawie. Mam nadzieję, że ja swoich nie będę musiał pogonić. Jak narazie jestem zadowolony ale nie chwalmy słońca przed zachodem.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tak wyglądała sciana od garażu o godz. 12.

mojabudowa.pl - blog budowlany

A tak coś około niecałej godzinki później. Tak jak widać tempo jest zadowalające.

Jeszcze tylko muszę wybrać rozmiar okien bocznych do garażu. Bo iały być luksfery ale będą jednak okna. Zawsze to i widniej a i można otworzyć je na całą szerokość.

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

A powyżej widok na kotłownię.

Śmiałem się dzisiaj do żony, że można juz postać w cieniu murów.

Po dzisiejszej rozmowie z murarzem ma dylemat. Byłem i pytałem o kominy. Kominy systemowe ( są dwa) z Firmy Zapel wraz kominami wentyalcyjnymi wyszły ok 4700 zł pod warunkiem wykorzystania wełny mineralnej ale nie fabrycznej tylko tej  z rolki. Takiej jaką stosuje się do ocieplania poddasza. Oryginalne ocieplenie to koszt 1300 zł. Więc doliczajac oryginalene docieplenie wychodzi sumka 6 tyś.

Murarz wymysłił, że można wymurować kominy z pustaków ceramicznych o grubości 12 cm, w środek dać wkład ceramiczny i dodatkowo ocieplić to pomiędzy wełną mineralną.  Góra oczywiście wykończona ma być cegłą klinkierową.Według niego powinno dać to połowę wcześniejszych kosztów. Jeśli ktoś robił coś podobnego to proszę o spostrzeżenia oraz ewentualną radę. Napiszcie jakie wy macie kominy.


Komentarze (4)
autor:groszeczek dodano: 2009-05-15 | 18:30:52
Pięknie rośnie groszek aż miło popatrzeć:)
autor:groszek.dorotki dodano: 2009-05-16 | 10:24:14
Mam podobny dylepmat z kominami. Chyba jednak zdecyduję się na kominy z cegły z wkładami ceramicznym (do kotła na węgiel) i żeliwnym (do gazu). Właśnie szukam materiału. Jak coś będziecie wiedzieli więcej to dajcie znać
Tytuł: kominy
autor:groszek.nr1 dodano: 2009-05-22 | 19:23:31
a czy pan murarz da wam gwarancje na okolo 30 lat na kominy.ja wiem ze kazdy szuka oszczednosci w budowie ale na kominach oknach i dachu niestety niepolecam oszczedzac.pozdrawiam
Tytuł: kominy
autor:orzingroszek dodano: 2009-05-23 | 17:23:30
Jednak będą kominy gotowe (systemowe). Zapłacę więcej ale chociaż będę spał spokojnie.